ul. Długa 297, Olsztyn
(123) 456-7890

Młode małżeństwo: wynajmować mieszkanie czy kupić na kredyt?

kredyt dla młodychMłode małżeństwa bardzo często stają przed dylematem, czy już na początku wspólnej drogi lepiej jest kupić mieszkanie, czy może lepiej by było przez kilka lat wynajmować lokal mieszkalny, aby uzbierać pieniądze na własną nieruchomość.

Polskie państwo wyszło im naprzeciw konstruując program „Mieszkanie dla Młodych”.

Obejmuje on preferencyjne kredyty mieszkaniowe pod hipotekę kupowanej nieruchomości. Osoby chcące skorzystać z dopłat do kredytów hipotecznych muszą co prawda spełnić szereg wymagań, np. nie posiadać tytułu prawnego do innej nieruchomości, ale dzięki programowi rząd dopłaca przez osiem pierwszych lat kredytowania połowę należnych bankowi odsetek. Dzięki programowi kredytów z dopłatami z budżetu państwa „Mieszkanie dla Młodych” wiele młodych małżeństw mogło zrealizować swoje marzenia o posiadaniu własnego mieszkania. Ułatwienia w zakresie spłaty kredytu spowodowały, że szybciej byli oni skłonni zaciągnąć zobowiązanie kredytowe w banku, niż wynajmować mieszkanie od osoby trzeciej.

Kredyty w ramach „MdM” są skierowane między innymi właśnie dla rodzin – tj. młodych małżeństw, albo też osób posiadających dzieci i samotnie je wychowujących. Od niedawna w gronie beneficjentów programu „Rodzina na swoim” znaleźli się też single, czyli jednoosobowe gospodarstwa domowe. Dziś program jest już niestety na wygaszeniu, ale nadal jeszcze pozwala młodym małżeństwom na zaciągnięcie kredytu na preferencyjnych warunkach.

3 thoughts on “Młode małżeństwo: wynajmować mieszkanie czy kupić na kredyt?”

  1. wiktor pisze:

    Jęśli tylko zarobki nam pozwalaja i mamy wystarczającą zdolność kredytową to wg mnie warto wziąć kredyt tymbardziej, że od 1 stycznia 2014 r. będą dopłąty w programie „Mieszkanie dla Młodych Małżeństw.”

  2. Carol pisze:

    Zdecydowanie warto, tak samo jak warto skorzystać z dopłaty w ramach MDM. O ile się nie mylę w kilku można składać już wnioski o kredyt z rządową dopłatą. Pozostaje wybrać mieszkanie i dostać kredyt.

  3. olga pisze:

    my nie chcemy już dłużej wynajmować więc zdecydowaliśmy się na MdM, mieszkanie już upatrzone, kredyt hipoteczny będziemy brać w lutym w getinie i sprawa rozwiązana.

Dodaj komentarz